Naujas „Meilės pranašo“ pastatymas!

jo

Vasario 14 d. Rokiškio kultūros centre pristatyta nauja (jau ketvirtoji!) muzikinės išpažinties „Meilės pranašas“ versija.

Režisierės-scenaristės Neringos Danienės kurtas pastatymas pavadintas – „Pranašas. Degančios rankos“.

Gyvo garso miuzikle dalyvauja gerai žinomi atlikėjai: Pranašas – Povilas Meškėla, Vaikinas – Tadas Juodsnukis, Pižonas – Vladas Kovaliovas, o kiti artistai – Rokiškio miesto ir rajono įvairų šokių stilių šokėjai bei choro kolektyvai. Merginos vaidmuo patikėtas Rokiškio kultūros centro solistei –  Simonai Savickaitei, o Moters (fleita) rolę atlieka smuikininkė – Oksana Sadauskienė.

Iš viso naujoje „Meilės pranašo“ versijoje galima išvysti apie 80 atlikėjų.

Pasak „Kitokio Teatro“ vadovo Audroniaus Vitkausko, dabartinė „Meilės pranašo“ versija, su kuria vykdomas turas po Lietuvą, nuo sukurtosios Rokiškyje labiausiai skiriasi pritaikymu: Senoji „Meilės pranašo“ versija – labiau pritaikyta kamerinėms salėms, nes pastatymas – gan minimalus, kad būtų galimybė aplankyti kuo daugiau miestų. Tuo tarpu Rokiškio varianto – miuziklo „Pranašas. Degančios rankos“ – scenarijus, atlikėjai ir visa kita – labiau pritaikyti didesnėms scenoms: miestų šventėms, festivaliams ir pan.“.

Pasak A. Vitkausko, tiek naujojoje, tiek ir kitose „Meilės pranašo“ versijose – yra ir daug bendra – visose versijoje siekiama tų pačių dalykų: kad kūrinys turėtų išliekamąją vertę: „Juk tai nekomercinis, gana filosofinis ir daugiau individualiam pamąstymui skirtas pasirodymas, raginantis pabūti akistatoje su savimi ir dar kartą pažvelgti į amžinąsias vertybes (gimimą, meilę, gyvenimą, mirtį)“.

 

Apie artimiausius kūrinio: „Pranašas. Degančios rankos“ pasirodymus – informuosime!